درباره وبلاگ
مهلا سیستانی پایه نهم دبیرستان نمونه دولتی خدیجه کبری منطقه شیب آب روستای کیخا
موضوعات
بدون موضوع (4)
صفحه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازديد :433
تعداد نوشته ها : 4
تعداد نظرات : 0
فيدها
آرشيو مطالب
هفته سوم آذر 1394
لینکدونی
مرکز خرید و فروش فایل
اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان
انجمن دوست داران محیط زیست
دوست داران محيط زيست
سرعت وزش باد در سیستان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت می رسد
برچسب ها :
(0) نظر
درددلی از جوامع محلی و ذینفعان تالاب هامون
برچسب ها :
(0) نظر
ادامه مطلب
سند توسعه گردشگری ناحیه تمدنی سیستان در حال تدوین است

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: با نگاه به اسناد بالادستی و سند چشم انداز ۱۴۰۴ سند توسعه گردشگری ناحیه تمدنی سیستان در حال تدوین است.


مجتبی میرحسینی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: نبود برنامه و مشخص نبودن جایگاه سیستان و بلوچستان به لحاظ کمی و کیفی خلا بزرگی در حوزه گردشگری بود به همین سبب در راستای برنامه ریزی توسعه ای در برنامه ششم و سال آخر برنامه پنجم برنامه توسعه گردشگری استان در دست تدوین است.
وی اظهار داشت: به منظور تهیه سند توسعه گردشگری ناحیه تمدنی سیستان بیش از سه ماه زمان در نظر گرفته شده که برای جمع بندی نکات راهبردی از کارشناسان میراث فرهنگی سیستان و پژوهش های دانشگاههای منطقه استفاده خواهد شد.

برچسب ها :
(0) نظر
ادامه مطلب
آیین سنتی «حشر» در سیستان +تصاویر

مردم سیستان پس از ۱۸ سال خشکسالی به سبب خشک شدن رودخانه هیرمند و تالاب بین المللی هامون دست از تلاش بر نداشته و هر ساله به سنت پدران خود دست به تیشه های پولادین خود می زنند و برای روان سازی آب در انهار سنتی به صورت گروهی تیشه های خود را زمین تشنه از آب می زنند. حشر سنت حسنه تعاون و نمونه ای از کارِ گروهی است که با سابقه هزاران ساله سبب نزدیکی دلهای کشاورزان و آشنایی بیشتر و بهره گیری از تجربیات یکدیگر می شود.

برچسب ها :
(0) نظر
ادامه مطلب
X